FAQ

Rejestracja

Posiadasz już profil, zaloguj się

Zarejestruj nowy profil

Bieżące oraz prognozowane informacje o jakości powietrza

Bieżące oraz prognozowane informacje o jakości powietrza

Bieżące informacje o jakości powietrza (wyniki pomiarów z automatycznych stacji pomiarowych) oraz prognoza zanieczyszczeń dostępna jest na stronie internetowej http://sojp.wios.warszawa.pl.  

Odpowiadając na rosnące zainteresowanie jakością powietrza, którym oddychamy, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie uruchomił prognozę zanieczyszczeń powietrza w województwie mazowieckim. Na specjalnym portalu każdy mieszkaniec może sprawdzić, jaki będzie stan jakości powietrza bieżącego oraz następnego dnia. Dzięki temu będzie można lepiej zaplanować swój dzień, tak aby uniknąć podwyższonych stężeń.

Dzięki dynamicznej mapie można wyszukać adres i poznać prognozowany stan jakości powietrza w najbliższej okolicy.

Należy mieć jednak na uwadze, że prognoza może czasem odbiegać od warunków rzeczywistych, ponieważ w głównej mierze jest ona oparta na prognozie pogody, która nie zawsze jest w pełni wiarygodna.

Ponadto informacje o wynikach pomiarów ze wszystkich stacji w Polsce znaleźć można na dedykowanym portalu Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska: http://powietrze.gios.gov.pl oraz oficjalnej aplikacji na smartfony "Jakość powietrza w Polsce"

Bezpłatna aplikacja dostępna poprzez:

        

Wkrótce również na wybrane urządzenia z Windows:

 

 

 

Bookmark and Share
Data publikacji : 10.06.2015

Data modyfikacji : 19.01.2017 Rejestr zmian
Liczba wizyt: 25579
Autor : Tomasz Klech
Opublikowane przez Tomasz Klech
Wydział monitoringu środowiska