Komunikaty

12.03.2020

KOMUNIKAT MAZOWIECKIEGO WOJEWÓDZKIEGO INSPEKTORA OCHRONY ŚRODOWISKA z dnia 11.03.2020 r. w sprawie wspólnych kontroli przewozu odpadów na terenie woj. mazowieckiego

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie przeprowadził kontrole przewozu odpadów, w tym międzynarodowego przemieszczania odpadów.

W działaniach uczestniczyli inspektorzy z delegatur w Mińsku Mazowieckim, Ostrołęce i Radomiu we współpracy z Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym, Nadwiślańskim Oddziałem Straży Granicznej oraz Wojewódzką Inspekcją Transportu Drogowego w Warszawie.

Akcja odbyła się 5 marca 2020 r. w godzinach 10:00-14:00 w sześciu punktach kontrolnych na terenie województwa mazowieckiego.

Działania kontrolne ukierunkowane były na wykrycie nielegalnych transportów odpadów
w ruchu krajowym i międzynarodowym, jak również na ocenę prawidłowej realizacji legalnych transportów odpadów.  

W ramach akcji zatrzymano i skontrolowano 37 pojazdów, w tym 11 pojazdów przewożących odpady w ruchu krajowym. W trakcie kontroli drogowych nie stwierdzono międzynarodowego przemieszczania odpadów. Skontrolowane transporty przebiegały bez naruszeń – zarówno przewoźnicy, jak i odbiorcy odpadów posiadali konieczne zezwolenia.

Działania WIOŚ w Warszawie to część ogólnopolskiej akcji Inspekcji Ochrony Środowiska zorganizowanej przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Jej celem jest doskonalenie współpracy i działań służb inspekcyjnych zmierzających do wyeliminowania nielegalnego międzynarodowego przemieszczania odpadów.

Data publikacji : 12.03.2020

Rejestr zmian
Liczba wizyt: 201
Opublikowane przez Milena Nowakowska