FAQ

Rejestracja

Posiadasz już profil, zaloguj się

Zarejestruj nowy profil

Komunikaty

25.08.2017

Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie działań podejmowanych przez WIOŚ w Warszawie Delegatura w Płocku w związku z pożarem w zakładzie produkującym masy hydroizolacyjne w m. Golanki Górne

W dniu 25 sierpnia 2017 r. ok. godz. 10:00 Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie Delegatura w Płocku został poinformowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Płocku o pożarze w zakładzie produkującym masy hydroizolacyjne z użyciem m.in. lepiku, rozpuszczalnika, solventnafty w miejscowości Golanki Górne, gmina Bulkowo.

Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce udali się inspektorzy WIOŚ w Warszawie Delegatury w Płocku, którzy rozpoczęli czynności kontrolne, w trakcie których dokonali oględzin miejsca zdarzenia pod kątem ewentualnego wpływu zdarzenia na środowisko.

W trakcie czynności przeprowadzono pomiary jakości powietrza przy użyciu detektora zdalnego chmury substancji niebezpiecznych, w wyniku których ustalono, że w pobranych próbkach powietrza nie wykryto obecności substancji niebezpiecznych w stężeniu zagrażającym środowisku.

Dalsze ewentualne działania WIOŚ w Warszawie w przedmiotowej sprawie są uzależnione od ustaleń trwającej kontroli.

Bookmark and Share
Data publikacji : 25.08.2017

Data modyfikacji : 28.08.2017 Rejestr zmian
Liczba wizyt: 351
Opublikowane przez Krzysztof Gołębiewski