Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
10.05.2022

Nielegalne składowanie odpadów w Radomiu

W związku z podejrzeniem nielegalnego składowania odpadów na terenie miasta Radomia przy ul. Wielkopolskiej, w dniu 25.04.2022r inspektorzy WIOŚ wspólnie z KWP z siedzibą w Radomiu Wydziałem dw. z Przestępczością Gospodarczą oraz przedstawicielami Urzędu Skarbowego w Radomiu przeprowadzili oględziny posesji, które wykazały, że na terenie znajdowały się odpady tworzyw sztucznych i folii (rozdrobnione i nierozdrobnione) zgromadzone na placu magazynowym i hali magazynowo - warsztatowej oraz opakowania po substancjach chemicznych, mauzery i beczki 200 l z substancją niewiadomego pochodzenia zgromadzone na placu na ażurowej kostce betonowej.

Nie stwierdzono śladów zanieczyszczeń mogących świadczyć o nieszczelności opakowań  i beczek, zawierających prawdopodobnie odpady.

Odpady zgromadzone w beczkach (na zewnątrz) posiadają ostry charakterystyczny zapach dla substancji chemicznych, co może dowodzić o obecności odpadów niebezpiecznych. Pozostałe związki chemiczne w pojemnikach o pojemności 5 l – 30 l zgromadzone są wewnątrz hali magazynowej. Inspektorzy WIOŚ prowadzą dalsze czynności wyjaśniające we współpracy ze służbami.   

Opcje strony

do góry