Aktualności

10.06.2021

Akcja kontrolna WIOŚ i Straży Granicznej w powiecie mławskim

W dniu 9.06.2021 r. inspektorzy WIOŚ w Warszawie Delegatura w Ciechanowie wraz z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin przeprowadzili kontrolę transportów odpadów.

Akcja odbyła się na trasie DK 7 w miejscowości Uniszki Zawadzkie (pow. mławski).

Podczas działań zatrzymano i skontrolowano 12 pojazdów ciężarowych, w tym 9 oznaczonych jako przewożące odpady i 6 faktycznie realizujących ich transport. Trzem kierowcom udzielono instruktażu w zakresie zabezpieczenia przewożonych odpadów, wiedzy na temat ładunku oraz Bazy Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami (BDO).

Jeden z zatrzymanych pojazdów realizował transport w ramach transgranicznego przemieszczania odpadów ze Szwecji do instalacji na terenie Polski. Z uwagi na wątpliwości co do dokumentów posiadanych przez kierowcę inspektorzy WIOŚ podjęli niezwłoczne działania wyjaśniające. Kierowcę pouczono o konieczności wyjątkowo wnikliwego analizowania posiadanych dokumentów w przypadku realizacji transgranicznego przemieszczania odpadów oraz właściwego oznaczenia transportu odpadów.

Opcje strony

do góry