Aktualności

06.07.2020

Nielegalny demontaż pojazdów w powiecie płockim

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w dniach 5.03-5.05.2020 r. przeprowadzili kontrolę interwencyjną na nieruchomości w gminie Słupno w związku z podejrzeniem dokonywania nielegalnego demontażu pojazdów.

W toku czynności ustalono, że kontrolowany odbierał zużyte lub nienadające się do użytkowania pojazdy przywiezione z zagranicy do Polski bez wymaganego zezwolenia Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, a także wykonywał ich nielegalny demontaż. Na terenie kontrolowanej nieruchomości stwierdzono blisko 40 pojazdów przywiezionych z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Szwecji.

Efektem działań podjętych przez WIOŚ było wszczęcie śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Płocku, a następnie skierowanie aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego w Płocku o popełnienie przestępstwa z art. 183§ 5 Kodeksu Karnego. Za przywożenie lub wywożenie za granicę odpadów niebezpiecznych (w tym przypadku zużytych pojazdów) bez wymaganego zgłoszenia lub zezwolenia albo wbrew jego warunkom, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Data publikacji : 06.07.2020

Rejestr zmian
Liczba wizyt: 479
Opublikowane przez Milena Nowakowska