Aktualności

05.03.2020

Akcja „STOP nielegalnym odpadom”

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Stołecznej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu przeprowadzili kontrolę pojazdów transportujących odpady w ramach ogólnopolskiej akcji „STOP nielegalnym odpadom”.

Akcja odbyła się 4. marca w godzinach 6:00-14:00 na terenie woj. mazowieckiego, w punktach wyznaczonych na podstawie analizy tras transportów odpadów.

Podczas działań zatrzymano 86 pojazdów, z których 37 przewoziło odpady. Nie ujawniono żadnego przypadku nielegalnego transportu odpadów ani nielegalnego transportu towarów niebezpiecznych.

Inspektorzy i policjanci pouczyli kontrolowanych kierowców o obowiązujących przepisach prawa normujących kwestie wymagań, jakie powinny spełniać transporty odpadów, a także o sankcjach grożących za ich naruszenie.

Działania WIOŚ w Warszawie to część ogólnopolskiej akcji Inspekcji Ochrony Środowiska, której celem jest walka z przestępczością odpadową i intensyfikacja działań wobec firm nielegalnie transportujących odpady.

Data publikacji : 05.03.2020

Rejestr zmian
Liczba wizyt: 485
Opublikowane przez Milena Nowakowska