Aktualności

08.10.2019

STOP nielegalnym odpadom

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Stołecznej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu przeprowadzili kontrolę pojazdów transportujących odpady w ramach ogólnopolskiej akcji „Stop nielegalnym odpadom”.

Akcja odbyła się 8. października w godzinach porannych na terenie Woli Duckiej, Ostrołęki i Radomia w punktach wyznaczonych na podstawie analizy tras transportów odpadów. Dodatkowo na trasie nr 50 na odcinku Całowanie – Kołbiel działał punkt mobilny (wspólny patrol policji i inspektorów WIOŚ).

Podczas działań zatrzymano 32 pojazdy, z których 12 przewoziło odpady. W dwóch przypadkach stwierdzono naruszenia polegające na braku oznakowania pojazdów.

Inspektorzy i policjanci pouczyli kontrolowanych kierowców o obowiązujących przepisach prawa normujących kwestie wymagań, jakie powinny spełniać transporty odpadów, a także o sankcjach grożących za ich naruszenie.

Działania WIOŚ w Warszawie to część ogólnopolskiej akcji Inspekcji Ochrony Środowiska, której celem jest walka z przestępczością odpadową i intensyfikacja działań wobec firm nielegalnie transportujących odpady.

Akcja została przeprowadzona w tym samym czasie na terenie całej Polski.

Data publikacji : 08.10.2019

Rejestr zmian
Liczba wizyt: 971
Opublikowane przez Krzysztof Gołębiewski