Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

30.05.2019

Transport odpadów „pod lupą” WIOŚ i ITD

25 ciężarówek skontrolowali inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego i Inspekcji Ochrony Środowiska w trakcie jednodniowych działań w Radomiu. Zatrzymano kierowcę, który jechał z ładunkiem na „podwójnym gazie” i pojazd bez ważnych badań technicznych.

Inspektorzy transportu drogowego i ochrony środowiska w środę (29 maja) zwracali szczególną uwagę na ciężarówki przewożące odpady przez Radom. Sprawdzali m.in. wymagane dokumenty przewozowe, uprawnienia kierowców i firm transportowych, stan techniczny pojazdów, a także trzeźwość i czas pracy kierowców.

Na 25 skontrolowanych ciężarówek nie stwierdzili przypadków niewłaściwego przewozu odpadów. W trakcie wspólnej akcji wpadł białoruski kierowca, który jechał na „podwójnym gazie”. Mężczyzna miał 0,36 mg/l (ponad 0,7 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwy szofer wraz z pojazdem został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Oprócz tego inspektorzy ITD w jednej z kontrolowanych ciężarówek stwierdzili brak ważnych badań technicznych. W związku ze stwierdzonym naruszeniem wszczęli postępowanie wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie w sprawie nałożenia kary w wysokości 2 tysięcy złotych.

WIOŚ w Warszawie planuje kontynuację wspólnych działań z inspektorami ITD w zakresie prewencyjnych kontroli transportu odpadów.

Data publikacji : 30.05.2019

Rejestr zmian
Liczba wizyt: 743
Opublikowane przez Krzysztof Gołębiewski