Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

18.06.2018

Udział przedstawicieli Delegatury WIOŚ w Ciechanowie w pikniku „Bezpieczna kąpiel”

W dniu 16 czerwca br. na terenie Domu Polonii w Pułtusku odbył się, zorganizowany przez  Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu przy wsparciu Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku oraz Urząd Miejski w Pułtusku, piknik – pokaz instruktażowy pod hasłem „Bezpieczna kąpiel”.

W imprezie, na zaproszenie Burmistrza Miasta Pułtusk, udział wzięli pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie Delegatury w Ciechanowie.

Ten cieszący się dużym zainteresowaniem mieszkańców piknik, został wzbogacony o problematykę ekologiczną.

Uwagę licznie odwiedzających stanowisko WIOŚ, znajdujące się w namiocie Urzędu Miasta w Pułtusku, przyciągnęły ulotki tematyczne, pomoce dydaktyczne i kolorowe balony promujące segregacje odpadów komunalnych

Największym zainteresowaniem najmłodszych uczestników pikniku cieszyły się pomoce dydaktyczne – koła edukujące jak prawidłowo segregować odpady komunalne i kolorowe balony pozwalające dzieciom utrwalić zasady prawidłowej segregacji odpadów komunalnych poprzez zestawienie kolorów odpowiadających poszczególnym rodzajom segregowanych odpadów z ich przedstawieniem graficznym i opisem.

Dużym zainteresowaniem dorosłych uczestników pikniku cieszyły też się ulotki informujące jak rozpoznać występującą w Polsce bardzo niebezpieczną roślinę – barszcz Sosnowskiego, jakie zachować środki ostrożności w przypadku jej rozpoznania oraz jak postępować w przypadku kontaktu z rośliną i wystąpienia objawów zmian skórnych.

Data publikacji : 18.06.2018

Data modyfikacji : 18.06.2018 Rejestr zmian
Liczba wizyt: 618
Opublikowane przez Iwona Kalinowska-Witowska