Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

12.06.2018

Ulotki promujące segregowanie odpadów

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie opracował materiały informacyjno-edukacyjne - ulotkę „Segreguj odpady” i tarczę wskaźnikową „ABC SEGREGACJI” w celu zwiększenia świadomość o zagrożeniach dla środowiska i zdrowia ludzi, spowodowanych niewłaściwym zagospodarowaniem odpadów komunalnych.

Ulotka „Segreguj odpady” informuje o zasadach segregacji odpadów. Co należy zrobić z odpadami komunalnymi zmieszanymi, co to są bioodpady, jak dzielić różne frakcje odpadów, co zrobić z odpadami niebezpiecznymi znajdującymi się w odpadach komunalnych. Z ulotki można się dowiedzieć na jakie odpady są przeznaczone pojemniki w określonych kolorach,  jak wybrać właściwy pojemnik. Stanowi uproszczoną instrukcję postępowania z odpadami, którą warto mieć w domu.

WIOŚ przypomina o obowiązku segregowania odpadów na 5 frakcji: papier, szkło, metal i tworzywa sztuczne, bioodpady  oraz odpady zmieszane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. z 2017 r. poz. 19).

Tarcza „ABC SEGREGACJI” stanowi pomocnik w postaci koła prezentującego powszechnie występujące odpady, do których można dopasować odpowiedni pojemnik. Od tego można zacząć edukację najmłodszych dzieci oraz wykorzystać do codziennych działań w zakresie zagospodarowania odpadów przez mieszkańców we własnych domach.

                

 • Ulotka: Segreguj odpady
  Ulotka: Segreguj odpady
 • Tarcza wskaźnikowa – PAPIER
  Tarcza wskaźnikowa – PAPIER
 • Tarcza wskaźnikowa – BIOODPADY
  Tarcza wskaźnikowa – BIOODPADY
 • Tarcza wskaźnikowa – SZKŁO
  Tarcza wskaźnikowa – SZKŁO
 • Tarcza wskaźnikowa – PLASTIK, METAL
  Tarcza wskaźnikowa – PLASTIK, METAL
 • Tarcza wskaźnikowa - ZMIESZANE
  Tarcza wskaźnikowa - ZMIESZANE
Data publikacji : 12.06.2018

Rejestr zmian
Liczba wizyt: 797
Opublikowane przez Iwona Kalinowska-Witowska