Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

05.06.2018

Wizyta przedstawicieli Chorwackiego Stowarzyszenia Zapobiegania Zanieczyszczeniom Powietrza

W dniu 5 czerwca 2018 r. w WIOŚ w Warszawie gościli przedstawiciele Chorwackiego Stowarzyszenia Zapobiegania Zanieczyszczeniom Powietrza (Croatian Air Pollution Prevention Association CAPPA).

Jest to pozarządowa organizacja, zrzeszająca przedstawicieli z różnych instytucji w Chorwacji, których praca związana jest z ochroną powietrza.  Inicjatorem i organizatorem spotkania było Stowarzyszenie EFCA – European Federation of Clean Air and Environmental Protection Association’s. W spotkaniu uczestniczył Prezydent EFCA – Pan Andrzej Jagusiewicz.

W czasie spotkania  goście z Chorwacji zapoznali się z systemem oceny jakości powietrza realizowanym przez WIOŚ w Warszawie, zwiedzili Laboratorium WIOŚ oraz dwie stacje monitoringu jakości powietrza należące do WIOŚ w Warszawie. Końcowym punktem programu spotkania było zwiedzanie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Spotkanie zbiegło się w czasie ze Światowym Dniem Środowiska, który ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w dniu 5 czerwca 1972 r. i obchodzony jest od 1974 r. Tematem  przewodnim pierwszego Światowego Dnia Środowiska było hasło „Tylko jedna Ziemia”.

W 2018 roku gospodarzem Światowego Dnia Środowiska są Indie. Więcej informacji o Światowym Dniu Środowiska można znaleźć na stronie : worldenvironmentday.global

  • Wizyta przedstawicieli CAPPA w WIOŚ w Warszawie, 5 czerwca 2018 r.
    Wizyta przedstawicieli CAPPA w WIOŚ w Warszawie, 5 czerwca 2018 r.
Data publikacji : 05.06.2018

Data modyfikacji : 05.06.2018 Rejestr zmian
Liczba wizyt: 573
Autor : Administrator WIOŚ
Opublikowane przez Administrator WIOŚ