Rejestracja

Posiadasz już profil, zaloguj się

Zarejestruj nowy profil

Komunikaty

Strona znajduje się w archiwum.

15.05.2013

KOMUNIKAT Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska z dnia 15 maja 2013r. w sprawie pożaru odpadów z tworzyw sztucznych w Mińsku Mazowieckim

W dniu 14 maja 2013 r. około godz. 22.20 na terenie zakładu produkcyjnego w Mińsku Mazowieckim, doszło do  pożaru  odpadów z tworzyw sztucznych wykorzystywanych do produkcji. Firma zajmuje się zbieraniem i przetwarzaniem odpadów z tworzyw sztucznych. Pożar wybuchł na utwardzonym placu magazynowym w sąsiedztwie hali produkcyjnej z wydzieloną częścią magazynową. Dotychczas nie ustalono przyczyn pożaru. W wyniku zdarzenia nie ucierpieli pracownicy zakładu ani osoby postronne. Częściowemu spaleniu uległy odpady z tworzyw sztucznych zdeponowane na placu magazynowym. Uszkodzeniu uległa również elewacja hali magazynowej od strony zachodniej. Nie oszacowano jeszcze ilości odpadów, które uległy spaleniu, jak również strat materialnych poniesionych z tego tytułu. 

Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki straży pożarnej ugasiły pożar i zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Działania ratowniczo-gaśnicze PSP zakończyła około godziny 7.30 w dniu 15 maja 2013 r., przekazując miejsce objęte pożarem pod kontrolę przedstawicieli zakładu. Ogólnie w akcji gaszenia pożaru brało udział 25 zastępów straży pożarnej w tym: 18 zastępów PSP, 5 zastępów OSP, 1 zastęp wojskowej straży pożarnej. Ponadto w akcji brała udział jednostka ratownictwa chemicznego z Warszawy.

W ramach nadzoru nad usuwaniem skutków zdarzenia w akcji ratunkowej brał udział przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie. W dniu 15 maja pobrano także do analiz próbki wody z pobliskiego cieku wodnego, w celu określenia wpływu zdarzenia na jakość wód powierzchniowych. W wyniku zdarzenia do atmosfery przedostały się zanieczyszczenia ze spalania tworzyw sztucznych. W związku z pożarem przeprowadzona zostanie przez inspektorów WIOŚ kontrola interwencyjna na terenie zakładu w Mińsku Mazowieckim, podczas której zostanie sprawdzony m.in. sposób postępowania z odpadami powstałymi w wyniku pożaru.

Bookmark and Share
Data publikacji : 15.05.2013

Data modyfikacji : 16.05.2013 Rejestr zmian
Liczba wizyt: 1090
Autor : Agata Stępniewska
Opublikowane przez Iwona Kalinowska-Witowska